• Favorilere Ekle

Yarışma yöneticilerinin, hakemlerin, antrenörlerin ve oyuncuların yarışma kurallarının uygulanması sırasında güçlük çektikleri bilinmektedir.

Yarışma yöneticilerinin, hakemlerin, antrenörlerin ve oyuncuların yarışma kurallarının uygulanması sırasında güçlük çektikleri bilinmektedir. Bileşenlerin, daha iyi aydınlanmış ve bilinçli davranabilmesi için, kuralların uygulamalarının yer aldığı bu düzenlemeyle kaynak yaratılmaya çalışıldı. Oluşturulan uygulama kaynaklarında yayınlandığı tarihteki FIDE Satranç Kuralların geçerli kılındığı unutulmamalıdır.

Antrenörler, oyuncuların eğitim süreçlerinde, eğitim programlarında kural uygulamalarına mutlaka yer vermelidir. Oyuncuların kurallara uygun davranabilmesi, kuralları doğru biçimde öğrenmeleriyle sağlanabilecektir.

Oyuncuların, oyun sırasında veya sonrasında, istemlerini anlaşılır biçimde ortaya koyması gerekir. Haklarının korunması ve uygulamanın doğru yapılabilmesi için bu önemlidir. Uygulamaların daha kolay anlaşılabilir olması için kurallar metniyle birlikte değerlendirilmesi yararlı olacaktır.

'Kural Uygulamaları' sol menüde işte bu anlayışa hizmet etmek için oluşturuldu.


247 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın