• Favorilere Ekle




“Saat durmuşsa, sadece bu nedenle, isteği geri çevirmeseydin keşke.” diyordu. Genç hakem de sesini çıkarmadan dudağını büktü sadece.

Oyuncu tekrar hamlesini yapacağı taşı eline aldığında bu istek geri çevrilir mi?
Satranç saati durdurulmuşken oyuncu bir taşı eline alırsa hakem nasıl davranır?

Buna izin verilebilir mi? İzin verilirse bu durumda yeni bir kural maddesi yazılmış olmaz mı? 
Kurallar, madde 9.4, bu konuda ne diyor?

Daha pek çok soru üretmek kolay yanıtlara gelirsek Devamı...  





589 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın