• Favorilere Ekle




Satranç oyununun temel kurallarını hiçbir aşamada düşünmeden edemeyiz.

"Oyuncu hamlesini yaptıktan sonra saatine basmadan rakibin de de hamle yapamayacağı söyleniyor. Şaşırdım kaldım." Bir hakem böyle bir serzenişte bulunuyor.

Bir başkası da "Oyuncu rakibinin saatine basmadığını fark ediyor. Dokunduğu taşını yerine bırakıyor. Bu durumda dokunulan taş kuralı bu oyuncuya uygulanır mı?" diyordu.

“Madde 12.6 ……..Hakem oyuncuya rakibinin hamlesini tamamladığını veya saatine basmadığını bildirmekten kaçınmalıdır.” der. Devamı...




659 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın